Останні дизайнерські досягнення у створенні інтер'єрів пов'язані із широким використанням 3D наливної підлоги. Цей спосіб створення нетривіальних інтер'єрів сьогодні став доступним для використання не лише у нічних клубах, барах, магазинах та інших громадських приміщеннях. Дуже популярне сьогодні застосування 3D наливної підлоги в приватних будинках і квартирах. кріпиться об'ємна картинка, яка покривається прозорим полімерним складом. Така 3D наливна підлога має товщину 2-3 міліметри і робить приміщення абсолютно оригінальним. Полімерні склади можна використовувати і при використанні в дизайні підлоги рельєфних сегментів, що включають композиції з різних предметів, як використовуються монети, плоскі камені невеликих розмірів і різноманітного забарвлення, дерево, металеві вироби, інші предмети. Комбінація зображень високої якості та реальних предметів дає чудовий ефект та дозволяє дизайнеру реалізувати будь-які ідеї.
Приклад як виглядають готові 3Д підлоги у приміщенні:
Крім того, що технологія 3D наливної підлоги дозволяє створювати унікальні композиції, що відповідають будь-якому інтер'єру, споживчі якості таких підлог також дуже високі. За рахунок застосування спеціальних полімерних складів поверхня підлоги відрізняється:
- цілісністю поверхні та її ідеальністю;
- міцністю, високою стійкістю до стирання, довговічністю;
- екологічністю, відсутністю накопичення електростатичної напруги і, як наслідок , накопичення пилу;
- стійкістю до дії відкритого вогню, води, хімічних реагентів, ультрафіолетового випромінювання;
- безпекою для здоров'я людей та свійських тварин;
- практичністю та відповідністю гігієнічним вимогам.
Оскільки ідеальних рішень природа не приймає, то й 3D наливні підлоги не вільні від недоліків, в якості яких можна назвати наступні:
- досить висока вартість пристрою таких підлог;
- для збереження початкового блиску покриття та його прозорості при догляді за підлогами необхідно застосовувати мийні машини та спеціальні миючі засоби. підлога стане прикрасою інтер'єру. До таких факторів, що впливають на споживчі якості покриття, слід віднести: - передбачуваний температурно-вологісний режим у приміщенні; - можливості впливу на поверхню агресивних рідин, розчинників та ін. - інтенсивність механічного впливу на поверхню.
Ретельне вивчення умов експлуатації підлоги дозволяє підібрати оптимальне співвідношення добавок до базового компоненту, що надають майбутньому покриттю додаткових властивостей. Заливка полімерного складу на підготовлену поверхню повинна проводитися з неухильним дотриманням технології. Тільки так можна отримати ідеально гладку і рівну поверхню.
Процес пристрою 3D наливної підлоги повинен включати наступні технологічні етапи:
- належну підготовку основи (базової поверхні);
- нанесення на поверхню декоративної композиції або зображення;
- нанесення полімерного складу;
- полімеризація (затвердіння) полімеру;
- обробка поверхні, яка полягає у наданні їй глянцю або матуванню поверхні.
Обучение наливным полам:
Грамотний підхід до вибору полімерного складу та ретельне дотримання технологічних вимог при виконанні робіт кожного з цих етапів дозволить забезпечити підлогам заявлені якості та гарантувати їхню довговічність.