Екотекс-Україна ексклюзивний підхід до вибору індивідуальних рішнь | (044) 355 06 75, (050) 9000 500, (066) 9000 500 |
У порівнянні з іншими видами обробки підлоги, наливна підлога виглядає більш оригінально. Але відтворити його у квартирі чи будинку власними силами не так просто. Потрібно чітко виконувати всі необхідні етапи, щоб покриття вийшло не тільки красивим, але також якісним та довговічним.
Основні умови
Наливну підлогу можна монтувати далеко не будь-яке підставу, лише на те, що відповідає конкретним вимогам. Під цей тип основи не можна укладати:
• утеплювач;
• гідроізоляцію;
• армуючу сітку.
Ці матеріали значно знижують зчеплення покриття з підлогою.
Підготовка основи для укладання наливної підлоги включає наступні етапи:
• Зміцнення поверхні. Видаляють верхній пухкий бетонний шар або обробляють спеціальною речовиною.
• Закладення тріщин. Їх замазують шпаклівкою і за необхідності зміцнюють стрічкою-серп'янкою.
• Знепилювання. Поверхню ретельно очищають від сміття та пилу пилососом.
• Грунтовку. На верхній шар основи наносять ґрунтовий розчин, який зменшує витрату наливної підлоги, підвищує її розтікання, забезпечує гарне зчеплення.
У процесі підготовки обов'язково проводять ізоляцію покриття від стін за допомогою демпферної стрічки. Нею обклеюють не лише стіни на висоту, що перевищує товщину фінішного покриття на 2 см, але також труби холодного та гарячого водопостачання, каналізаційні, опалювальні (якщо вони проходять крізь підлогу). На стрічку наносять розмітку горизонтального рівня.
Якщо приміщення, в якому планується монтувати наливну підлогу, має великі розміри (наприклад, квартира-студія), його ділять на ділянки за допомогою металевого профілю, що виступає як температурний шв. У невеликих кімнатах такий шов проходить через дверний отвір.
Процедура укладання
Монтаж наливної підлоги починають з приготування розчину:
1. Готову суміш розводять водою у кількості, зазначеній в інструкції.
2. Перемішують міксером або дрилем з насадкою.
3. Залишають на 10-15 хвилин.
4. Знову ретельно перемішують. Після приготування перевіряють розтікання розчину. Роблять це так:
1. Вирізають кільце з п'ятилітрової пластикової пляшки.
2. Розташовують його на плитці, склі або іншій поверхні, що ковзає.
3. Заливають розчином і обережно знімають.
В ідеалі після цього розчин повинен розтектися таким чином, щоб діаметр отриманої плями був у два рази більший за діаметр кільця. При меншій розтіканості додають воду, при більшій – суху суміш. Заливку підлоги починають з кута, що знаходиться далі від вхідних дверей, переміщаючись по підлозі на спеціальних фарбоступах. Розчин наносять однакової товщини, орієнтуючись за мітками горизонтального рівня. Повітря видаляють із поверхні за допомогою голчастого валика. Суміш розрівнюють кельмою або шпателем. Коли вона просохне, демпферну стрічку видаляють зі стін канцелярським ножем.
Залежно від різновиду наливної підлоги на його просихання може