Екотекс-Україна ексклюзивний підхід до вибору індивідуальних рішнь | (044) 355 06 75, (050) 9000 500, (066) 9000 500 |
В останні роки зросла затребуваність на виготовлення безшовної полімерної наливної підлоги в промисловості та цивільному секторі.
У наливних підлог відсутні пори та шви, вони не токсичні, наносяться на будь-яку поверхню, можуть бути будь-якого кольору та стійкі до стирання. При необхідності може бути встановлена вогнетривка модифікація. Найбільш часто застосовуються покриття на основі епоксидних смол. Цим підлогам властиві високі споживчі характеристики:
Безшовні підлоги виконують функцію гідроізоляційного шару, що не допускає вологості та запаху.
<Епоксидні покриття в основному застосовуються для закритих приміщень. Вони мають стійкість до підвищених механічних і хімічних впливів, включаючи підвищену вологість. Вони відповідають санітарно-гігієнічним вимогам та антистатичним властивостям.
Епоксидні наливні покриття допускається експлуатувати «під навісом» та у відкритій атмосфері. В останньому випадку обов'язково потрібна гідроізоляція бетонної основи.
Квартира, будинок, кухня, ванна, будь-яке інше приміщення з наливними підлогами набудуть гарного, оригінального вигляду. Не викликає проблем самостійне укладання та монтаж наливних підлог за інструкцією виробника. Стійкість наливних покриттів до низьких і високих температур забезпечує їм сумісність з теплою підлогою.
Висока зносостійкість та здатність чинити опір тривалим механічним навантаженням сприяють застосуванню епоксидних підлог у промислових приміщеннях. А хімічна інертність дозволяє їх застосовувати в лабораторіях, хімічних цехах, складах, гаражах і т.д.
Заполімеризовані безшовні полімерні підлоги не витрачають жодних шкідливих компонентів і є екологічно чистими. Але полімерний склад до початку полімеризації випромінює токсини. Самостійне укладання вимагає суворого виконання заходів безпеки відповідно до інструкції виробника матеріалів. Протягом двох днів після укладання епоксидної підлоги необхідно бути відсутнім у приміщенні.
Вимоги до основи підлог span>
Найважливіша вимога для основи наливної підлоги – наявність якісної рівної поверхні бетонної підкладки.
У разі застосування підготовчого шару під епоксидну полімерну підлогу у вигляді цементно-піщаної стяжки, повинна застосовуватися її марка не менше 350. Її висота повинна становити більше 40 мм.
У випадку, коли підготовчим шаром є підлога, що самовирівнюється, то в її складі повинні бути відсутні гіпсові добавки. Висота основи має становити понад 6 мм.
Незалежно від підготовчого шару формувати полімерну наливну підлогу допускається на підкладці, максимальна вологість якої не перевищує 10 %.
Нова бетонна основа має вистоятись до своєї марочної міцності, тобто. до необхідної залишкової вологості. Зазвичай час висихання дорівнює приблизно трьом тижням.
На внутрішній стороні поліетиленової плівки (1х1м), прикріпленої до основи малярною стрічкою, після однієї доби витримки не повинен утворюватися конденсат. А колір основи під плівкою не повинен змінюватись. В іншому випадку забороняється виконання наливної підлоги.
На поверхні основи не повинно бути дефектів у вигляді тріщин, перепадів, горбів та западин.
Будинок має бути захищений гідроізоляцією від ґрунтових вод.
На старій бетонній основі не повинно бути масляних та жирових плям.
При роботі зі старою стяжкою видаляють колишнє покриття, очищають поверхню від забруднень, усувають тріщини та різні дефекти. Підставу ретельно вирівнюють. При цьому можна застосовувати суміші, що самовирівнюються.
Грунтування поверхні
Перед ґрунтуванням, за 1-2 години поверхню очищають від пилу. Ґрунтування підвищує адгезію матеріалів та здійснюється двома шарами. При першому ґрунтуванні додається розчинник для більш глибокого просочення поверхневих шарів бетонної основи. Другий шар наносять по повністю висохлому першому шару без добавки розчинника. Приблизно через добу проводиться шліфування та обезпилювання основи.
Базовий шар
Повітря в приміщенні повинно відповідати температурі +5-25 0С при вологості не більше 80%. Такі ж параметри повинні зберігатись ще добу після завершення робіт.
Склад суміші для епоксидної підлоги складається з двох компонентів. Епоксидна смола ретельно змішується із затверджувачем перед початком робіт. Суміш має бути з температурою близько 20 0С. Наноситься раклей та шпателем. Після цього вся поверхня прокочується голчастим валиком. >
Компанії – виробники матеріалів самовирівнюються підлоги поставляють компоненти відповідно до таблиці кольорів РАЛ будь-якого кольору та відтінку.
Наприклад, зелений колір з відтінками синього та фіолетового буде діяти заспокійливо. У свідомості він відображає міцність, ґрунтовність, надійність.
Бежовий колір надає спокій, умиротворення, нейтральність.
Сірий колір застосовується на складах, у торгових залах. Цей колір є гарним фоном для світлих і темних елементів інтер'єру, на ньому менш помітні забруднення.
Цегляно-червоний колір може чудово поєднуватися з гаражним приміщенням. size: 12pt;">
Дизайнерські варіанти
Для найпростішого способу оформлення епоксидної підлоги використовують декоративні частинки фарби – флоки (чіпси, за допомогою яких отримують матове покриття та блискітки – для створення глянсового варіанту). Флоки розкидають на поверхню не висохлого базового шару в бажаному співвідношенні. Для приміщень із невисоким навантаженням. Типи покриття: глянсовий, матовий та ін. Основна перевага цього покриття – низька вартість. Період служби до 15 років.
«Декор - моно» - кольорове однотонне полімерне покриття наливної промислової та декоративної підлоги, товщиною 1,8 -2 мм.
«Декор – муар». На відміну від "моно - декору" в цьому покриття більше двох кольорів. Офіси, житлові квартири, виставкові зали – приміщення для таких статей. Період служби до 50 років.
Підлога з кварцовим піском утворює високоміцне покриття, що захищає промислові бетонні підлоги, що сприймають високоінтенсивні навантаження (пандуси, в'їзди, паркінги, проїзди в складах). Кварцове епоксидне покриття забезпечує антиковзну поверхню підлоги.
Кварцові підлоги на вигляд поверхні бувають трьох видів: шорсткі, фактурні, гладкі.
Шорсткість кварцового покриття регулюється розміром фракції піску і витратою фінішного шару – « запакування». Фактурне покриття має меншу шорсткість. Має антиковзні властивості, але легше забирається і миється. Гладка поверхня із кварцом має вигляд майже класичного варіанту.
Підлоги з кварцом забезпечують герметичність бетонної поверхні та її повне знепилення.
Застосовуються в гіпермаркетах, автосервісах, автомийках, холодильних камерах тощо.
< strong>Наливна 3D підлога. Створення об'ємного малюнка відповідає інтер'єру конкретного приміщення та його стилю. Втілюється будь-яка дизайнерська фантазія.
Ця підлога має всі високі експлуатаційні властивості наливної підлоги. Спеціальними добавками та чіпсами можна сформувати поверхню із зовнішнім виглядом, що не відрізняється від натурального каменю.
Малюнок може бути в межах контуру підлоги або плавно переноситися на стіни.
Завершальні роботи
Декоративний шар закріплюють нанесенням поверх нього прозорого фінішного шару епоксидне покриття. Він вирівнює поверхню та робить її гладкою. При спотворенні ефекту декоративного покриття фінішним глянцем можливе застосування додаткового матуючого покриття поліуретановим лаком. /span>
Товщина епоксидної наливної підлоги визначається різними факторами: навантаженням, призначенням приміщення, побажаннями замовника та іншими. Мінімальна товщина (тонкошарова) становить 0,5-2,5 мм. Більшість покриттів (наливні) мають товщину 15-30 мм. Максимальна товщина (високотривалі) становить 4,0-8,0 мм. Більш товсті підлоги недоцільні, зважаючи на те, що експлуатаційні переваги не зростають, а ціна збільшується.
Різноманітність видів підлог на основі епоксидних смол повністю відповідає очікуванням та планам будь-якого замовника.